FelietonyPozostałe

Aktywność Swingersów w społeczności. Ile osób Swinguje?

Czy każda osoba rejestrująca konto na portalach dla społeczności swingerskiej jest Swingersem? Okazuje się, że 43% to wyłącznie „oglądacze fotek”, którzy swingerskiego życia realnego nigdy nie zaznali. Ponadto kolejne ~50% kont jest nieaktywna, zdublowana, fejkowa. Ilu tak naprawdę aktywnych Swingersów liczy Polska społeczność? Wynik może zaskoczyć!

Jakiś czas temu na naszym blogu przygotowaliśmy ankietę. Dodatkowo na jednym z portali Swingerskich przeprowadziliśmy tą samą ankietę – w społeczności swingerskiej sądziłem, że wyniki będą nieco wyższe. Tam również okazało się, że prawie połowa osób ze Swingiem nie ma niczego wspólnego.

„Nie chodzimy wcale do klubów” oraz „Sporadycznie – raz na kilka miesięcy”

Grupa ta liczy łącznie 73,33% oddanych głosów przez osoby praktycznie niezaangażowanych w Swing, natomiast aż 34,43% osób wcale nie uczęszcza do klubów Swingerskich.

W klubach za to można spotkać 26,23% aktywnych osób z czego 11,43% osób jest przynajmniej 2-3 razy w miesiącu – tak więc bardzo duża aktywność, oraz 14,8% osób pojawia się raz na miesiąc.

Ponadto spośród całej grupy respondentów 10,30% wskazuje, że woli imprezy apartamentowe, kameralne bądź w nieco większym gronie – lecz to klubów im nie po drodze.

JEDNA NA CZTERY PARY WYBIERA KLUB

Według wyników przeprowadzonych ankiet, jedna na cztery pary decyduje się na odwiedzenie Swingers klubów i aktywne zabawy. Czy to dobry wynik? Według mnie bardzo dobry, lecz musimy wziąć dużą poprawkę na ilość osób aktywnych w swingu.

Portale podają „Mamy MILION użytkowników” – serio? Gdzie oni są? Oczywiście, w portalu jest zarejestrowane milion kont, z czego aktywnych jest może 10%, zatem mamy max. 100.000 kont realnych użytkowników (i tutaj też nie wiem czy nie przesadziłem z tą liczbą). Wystarczy ustawić opcję wyszukiwania „po czasie logowania”, przewinąć listę nieco w dół i po chwili widzimy, że dana osoba nie logowała się na swoje konto od roku…

Zakładając jednak, że w Polsce mamy 100.000 Swingersów, to z tej magicznej liczby 25.000 aktywnie spotyka się w klubach, na domówkach, itp.

ILE OSÓB UPRAWIA SEKS GRUPOWY?

Według badań opublikowanych w Newsweek, w Polsce żyje ok. 700.000 osób, które przynajmniej sporadycznie uczestniczą w seksie grupowym z wymianą partnerów. Śmiem twierdzić, że co najmniej 60% odpowiedzi została udzielona przez „niedoruchanych singli” z wielkimi fantazjami – przez co wynik wystrzelił w górę niczym…. 😉 Odrzucając zatem fantazje i skupiając się na pozostałych 40%, co da wynik 280.000 osób, która zapoznała się w tematem Swingu – jest to realne. Tyle osób w Polsce uprawia seks z wymianą partnerów (chociażby sporadycznie)

Teraz widzicie różnicę pomiędzy 280.000 osób, a 25.000 aktywnych Swingersów w klubach czy na domówkach. Nie dziwne zatem jest, że na portalach, która mają rzekomo „Milion” kont użytkowników, będzie Wam bardzo trudno dotrzeć do tej grupy 10% aktywnych kont. Nie oznacza to jednak, że w Swingu „nie ma realnych osób”, jak to niektórzy potrafią wypisywać. Są – trzeba tylko odpowiednio szukać i się nie poddawać.

Przy okazji słowem zakończenia. Niedługo zostanie uruchomiony NOWY PORTAL SWINGERSKI, w którym administracja stawia przede wszystkim na realność. Nie będzie tam miliona nieaktywnych kont, a przede wszystkim osoby realne i aktywne – dzięki zastosowaniu pewnych narzędzi i warunków rejestracji konta (np. dodanie obowiązkowo jednego zdjęcia).

Co sądzicie o wynikach przedstawionych w tym materiale? Czy zgadzacie się z nimi? Zachęcamy do rozmowy i komentowania.

Text: Kyro Dreams
Foto: pixabay.com

_________________________________________

Jeśli lubisz nasz blog oraz nasze działania: POSTAW NAM KAWĘ :) Dziękujemy!

Chcesz być informowany o nowościach i wydarzeniach w świecie Swingu?
Konkursy; Ciekawostki; Informacje z naszych społeczności.

Zapisz się do naszego Newslettera. Wysyłamy max. 3-5 wiadomości w miesiącu.  
Nie zapchamy skrzynki :)

Jeden komentarz do “Aktywność Swingersów w społeczności. Ile osób Swinguje?

  • Czytając ten artykuł mamy niestety wrażenie, że jest nieco gorzej. W odmętach internetu wszyscy są “realni” i skłonni do zabaw. Ale kiedy już ktoś rzuca hasło o zorganizowaniu apartamentówki, to naprawdę ciężko jest zebrać 5 par w niemal milionowym mieście… Kiedy tworzyliśmy aplikację SwingParty na takie właśnie spotkania, byliśmy przekonani że robimy coś dla dużej liczby swingersów przede wszystkim w Polsce. Okazuje się jednak, że zdecydowanie więcej ludzi bawi się poza naszymi granicami. Niby oczywista oczywistość, jednak wciąż ciężko zrozumieć po co ludzie zakładają konta na portalach, gdzie z ich opisu aż bije odwaga i mnóstwo aktywności (czego oczywiście nie widać po zdjęciach w galerii ;). Mimo wszystko, my ciągle życzymy wszystkim dobrej zabawy, dążenia do realizacji swoich fantazji, otwartości i samych przyjemności. SwingParty 🙂

Dodaj komentarz

Translate »