BLOGPoradniki

CZYM JEST SWING?

Swing jest określeniem na grupę tańców, które rozwinęły się razem ze swingowym stylem w muzyce jazzowej w latach 1920-1940… STOP – na tym blogu pojęcie SWING nabiera zupełnie innego oddźwięku!

Swingowanie polega na uprawianiu grupowego seksu z innymi ludźmi. Najczęściej odbywa się to w klubach lub na kameralnych imprezach organizowanych w apartamentach – czyli popularne domówki, lecz tutaj tematem przewodnim jest seks. Z tej formy zabawy korzystają pary, małżeństwa, single a także co raz częściej można w klubach spotkać singielki.

Swing jest stylem życia, dodatkiem do codzienności, w której to my decydujemy kiedy, gdzie i z kim się bawimy. Tutaj NIE znaczy NIE, a zasada “Mogę wszystko, nic nie muszę” jest na pierwszym miejscu.

Swing miał swój początek w Stanach Zjednoczonych pod koniec lat 60. W Polsce pierwsze kluby, które zrzeszały ludzi chętnych do tego typu układów zaczęły powstawać w latach 90. Mimo tego, że pojęcie swingu znane jest już od kilkudziesięciu lat, dopiero od dziesięciu lat widzimy duży wzrost zainteresowania w tym temacie. Największy „boom” trwa jednak od niedawna.

SWING – WZROST ZAINTERESOWANIA TEMATEM

Dawniej komunikacja była dość trudna, przez co osoby swingujące zrzeszały się głównie z danej okolicy. Wraz z dynamicznym rozwojem Internetu również temat swingu wyszedł bardzo mocno na światło dzienne. Przez ostatnie lata temat rozwinął się bardzo mocno. Powstają co jakiś czas nowe kluby Swingerskie, co raz więcej osób organizuje także imprezy prywatnie. Swing w Polsce nie jest już tematem Tabu.

DLA KOGO JEST SWINGOWANIE?

Teoretycznie dla każdego, kto chce wzbogacić swoje życie seksualne o nowe doświadczenia, lecz nie jest to recepta na poprawę związku. Decyzja o rozpoczęciu swingu musi wyjść od obu partnerów, być przemyślana i świadoma. Taki dodatek polecam parom, które mają poukładane życie erotyczne, dobrze się dogadują i są spełnieni w sypialni. Swing nie zastąpi nam nigdy życia seksualnego – może być tylko jego częścią. To tak samo jak zabawki erotyczne – są fajnym dodatkiem do naszych zabaw.

PORTALE DLA SWINGERSÓW

Poszukiwania partnerów do wspólnych zabaw najczęściej odbywają się przez dedykowane strony dla Swingersów. Można również spotkać na stronach ogłoszeniowych w dziale „Randki” ogłoszenia typu „Para z Warszawy poszukuje pary w podobnym wieku do wspólnych zabaw”. W Polsce rozwinęły się najmocniej dwa portale – jest to zbiornik.com a także datezone.com, które posiadają bardzo dużo użytkowników.
Na tych portalach są również grupy dyskusyjne i ogłoszenia. Aby móc uczestniczyć w rozmowach należy zarejestrować konto. Tutaj trafiają osoby zdecydowane na poznanie tematu Swingu – nie koniecznie wszyscy muszą od razu szukać seks partnerów, ale jeśli ktoś dokonuje rejestracji, to znaczy, że chce zasięgnąć więcej informacji w tym temacie.

CZY PARA SZUKA TYLKO PAR?

Najczęściej jeśli para decyduje się zagłębić w tematykę swingu to ich pierwsze poszukiwania dotyczą singielki lub innej pary, z którą mogą się spotkać, porozmawiać i jeśli przypasują sobie do gustu – iść do łóżka. Bardziej doświadczone osoby często poszukują również singli lub wybierają się do klubów na imprezy typu Gang-Bang, gdzie na jedną kobietę przypada 2-4 panów. Oczywiście jest to indywidualny wybór każdej osoby a układy są przeróżne.

NIE ZNACZY NIE – IMPREZY TO NIE ORGIE!

Większość początkujących osób kojarzy sobie zabawy w klubie ze scenami z filmów erotycznych. To jest największy błąd i zwykle ludzie, po wyrobieniu sobie fikcyjnie takiego obrazu nigdy nie decydują się na sprawdzenie osobiście jak to wygląda. W klubach panują jasne zasady, a osoby, które ich nie przestrzegają są wypraszane – zdarza się to jednak bardzo rzadko. Do klubów przyjeżdżają zwykle osoby zamożne i na poziomie. Nie da się ukryć też, że takie zabawy kosztują!

ILE WYDAJEMY NA TAKIE PRZYJEMNOŚCI?

Średnio za wejście do klubu para zapłaci 200-250 zł, do tego nocleg wyjdzie nas w granicy 200 zł a na barze klubowym zostawimy kolejne 200-300 zł – w zależności jak bardzo gustujemy w drinkach. Dodać również trzeba koszty dojazdu (często pary przyjeżdżają z różnych zakątków polski) i może jakaś nowa sukienka? Uśredniając to wszystko, jeden wieczór w klubie może nas kosztować od 600-900 zł, natomiast jeśli tylko dwa razy w miesiącu mamy zamiar wybrać się i pobawić, musimy liczyć się z obciążeniem budżetu kwotą 1200-1800 zł, zatem nie jest to zabawa dla każdego.

CZY SWING MUSI TYLE KOSZTOWAĆ?

Nie. Są grupy osób, które organizują prywatnie spotkania np. w apartamentach hotelowych. Nie jest to już ten sam klimat co w klubie, lecz jeśli trafimy na osoby, które od lat zajmują się tematem, to przygotują wszystko w odpowiedni sposób i wieczór będzie również udany! Jak tutaj wyglądają koszty? Najczęściej są to imprezy „zrzutkowe” a ich cena nie przekracza 300-350 zł za wszystko! Co się w tej cenie mieści? Najczęściej zagwarantowany jest już nocleg, impreza, przekąski, napoje, prezerwatywy. Alkohol we własnym zakresie – taka informacja zwykle pojawia się przy ogłoszeniach. Różnica w cenie jest ogromna, a w jakości? Jedno i drugie ma swój klimat i warto spróbować obu tych opcji!

Przeczytaj również: PIERWSZA WIZYTA W SWINGERS CLUBIE

Tekst: Kyro
Foto: pixabay.com

_________________________________________

Jeśli lubisz nasz blog oraz nasze działania: POSTAW NAM KAWĘ :) Dziękujemy!

Chcesz być informowany o nowościach i wydarzeniach w świecie Swingu?
Konkursy; Ciekawostki; Informacje z naszych społeczności.

Zapisz się do naszego Newslettera. Wysyłamy max. 3-5 wiadomości w miesiącu.  
Nie zapchamy skrzynki :)

Dodaj komentarz

Translate »